Blog

Instagramové profily, ktoré sa oplatí sledovať

Katarína Kučáková - 03.07.2019 - Ostatné


Možno patríš medzi tých, ktorí si dajú Instagram ešte pred raňajkami. Alebo v ňom len často hľadáš inšpiráciu pre svoju prácu, príspevky. A tak sme trochu presurfovali Instagram a našli zaujímavých ľudí, ktorých sa určite oplatí sledovať.


Marketing

visibilitysk (Visibility)

Túto online marketingovú agentúru nie je potrebné predstavovať, pretože je dostatočne “visible”. Instagramový život Visibility zobrazuje ľudí, ktorí stoja za dianím v agentúre, mapuje ich prácu, úspechy, office život. Svadby, deti, teambuildingy a konferencie, aj to patrí k životu úspešných marketérov. Nám sa na tomto profile páči prirodzenosť a priestor, ktorý venujú vlastným ľuďom.


jandl_advertising (Jandl)

Marketingová agentúra Jandl sa môže hrdiť reklamnou kampaňou napríklad pre Coop Jednotu (kto by nepoznal dvoch pošetilých bačov zo salaša), kampaňou Ideme vlakom pre ZSSK, poznáme ich tiež z bilboardov Zoo Bratislava. Na Instagrame nájdeš ukážky ich práce, zábery z natáčania reklamných spotov, ale tiež profily jednotlivých ľudí tvoriacich Jandl a zákulisný život agentúry.  
elitesolution (Elite solutions)

Taký príjemne neformálny instagramový profil jednej reklamnej agentúry. Veď napokon sa aj prezentujú ako kolegovia a kamaráti v jednom. Aktuálne ste možno zachytili ich kampaň #Nebuďpirát v spolupráci s O2 a známymi influencermi, za zmienku určite stojí ich spolupráca s neziskovou organizáciou DEPAUL SLovensko, kde pomáhajú získavať prostriedky pre ľudí bez domova.

Design

mikaela220 (Michaela Chmeličková)

Milujeme tento farebný a ilustrovaný instagramový profil z planéty 220. Miška je skúsená dizajnérka a ilustrátorka, na rováši má také zaujímavé projekty ako napríklad Curaprox, Biela noc, dizajn tričiek a obalov na telefóny pre Kompót. Vďaka nej sa na tričká dostala aj taká osobnosť, akou je Majka z Gurunu.
petra.ziackova_tattoo (Petra Žiačková)

Ak sa raz rozhodneme pokresliť, určite to bude tetovačka od Petry Žiačkovej. Petra tiež ilustruje, jej detailné obrázky ťa úplne pohltia a vtiahnu do iného sveta. Magického.

michalslovak (Michal Slovák)

Michal robí obaly. Aspoň podľa Instagramu. Nájdeš tam džúsové, čokoládové, mydlové, kávové. Skrátka samé dobré veci. Okrem toho Michal rád cestuje a svetovými fotkami je poprelínaný aj jeho Instagram. Balans musí byť. Nám sa to páči.

Foto&Video

Patrik Paulíny (patrikpaulinyi)

Fotograf a filmár Patrik Paulíny cestuje po svete a na svoj Instagram prináša skvelé zábery. Za svoje príspevky si vyslúžil ocenenie Instagram roka 2018. Patrika preslávil najmä projekt Follow me to Slovakia, ktoré ťa v 2-minútovom videu vezme na cestu za krásami Slovenska.

michal_zahornacky (Michal Záhornácky)

Michalovým zameraním je umelecká fotografia, snové portréty pôsobia surrealisticky, až rozprávkovo. Na svojom profile zachytil mnohé tváre, nájdeš medzi nimi aj známe osobnosti, každý portrét je jedinečný, rozpráva iný príbeh, emóciu. Zaujímavá je jeho spolupráca s Danielom Hevierom v rámci projektu Chymeros, dobrodružnej výpravy, do ktorej je zapojených už vyše tisíc detí zo základných škôl z celého Slovenska.

maria.svarbova (Mária Švarbová)

Jej fotografie, inšpirované funkcionalistickou architektúrou a minimalizmom, sú akousi magickou realitou. Mária je mladá fotografka, za svoju jedinečnú tvorbu nedávno získala ocenenia ako Forbes 30 under 30, prestížne ocenenie Hasselblad Master 2018 Máriu radí medzi fotografickú špičku sveta. V slávnej sérii Swimming Pool sa Márii podarilo zmapovať približne 11 slovenských plavární, téma je unikátna. Ak sa zaujímaš o fotografiu, určite odporúčame navštíviť Máriin profil.Tak čo povieš? Necháš sa inšpirovať niekým z týchto šikovných ľudí? 


40565416 10216696936246589 5036004172814614528 n

Katarína Kučáková

Ako čerstvá posila tímu Learn2Code ti budem na blogu prinášať nové články, prevažne zo sveta IT.


Učte aj vy deti programovať s Learn2Code!

Ostatné

Chceli by ste od jesene rozbehnúť vo vašej lokalite krúžok programovania, ale neviete ako na to? Ponúkame všetkým záujemcom kompletný návod na rozbeh,...

Videosúťaž RECfruit 2018 má svojich víťazov

Ostatné

Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku súťaže RECfruit prišiel ešte úspešnejší prvý ročník, ktorý so sebou priniesol veľa nových video talentov. Oproti...

9 log známych slovenských firiem predtým a teraz

Ostatné

V dnešnom blogposte sa pozrieme na históriu známych slovenských firiem, ktoré pôsobia v tech oblasti alebo na internete. Logo by malo spĺňať viacero...