Blog

Pomocou RE-PASu môžeš absolvovať kurzy u nás zadarmo

Martina Baumann - 09.02.2017 - Novinky

Ak si nezamestnaný a zároveň si evidovaný na úrade práce, máš veľkú šancu urobiť si u nás kurz zadarmo, ktorý ti príslušný úrad práce preplatí. Takto si môžeš vybrať kurz, ktorý by si rád absolvoval a po jeho ukončení nemusíš nič platiť. Vyrieši to za teba úrad práce.

Nepočul si nikdy o projekte RE-PAS Úradu prace? V nasledujúcich riadkoch sa dozvieš, čo všetko zahŕňa a ako ho môžeš využiť vo svoj prospech.

Aby však takúto pomoc od štátu ľudia nezneužívali, je potrebné urobiť konkrétne kroky a splniť určité podmienky, ktoré treba na získanie RE-PASu. Nie je to však nič zložité, zvládneš to aj ty!

Ak si adept na RE-PAS, tak sa ťa týka nasledovný postup: 

Ako si podať žiadosť

  • Najskôr si vyber z ponuky našich kurzov:

PREZENČNÉ KURZY (v mestách Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Žilina)

ONLINE KURZY (Webrebel HTML/CSS/jQuery, PHP/MySQL, Laravel, WordPress, Photoshop, Microsoft Office)

  • Následne ti vyplníme žiadosť tak, aby spĺňala všetky potrebné náležitosti a mala čo najväčšiu šancu na schválenie. Žiadosť si vyzdvihneš osobne alebo ti ju zašleme na tvoju adresu.
  • Kompletne vyplnenú žiadosť odnesieš na príslušný Úrad práce. Počkáme približne 14 dní, čo je lehota Úradu práce na posúdenie žiadosti od uchádzača. Posudzujú sa rôzne kritériá, ako napríklad zvolený kurz, tvoju dĺžku evidencie na Úrade alebo vzdelanie.
  • Zapíšeme ťa do kurzu, na ktorý si sa prihlásil/a a ktorý ti najviac vyhovuje. Študuješ v dohodnutom termíne a formáte, všetky vzdelávacie materiály od nás dostaneš.

Financie na preplatenie kurzov na Úradoch práce sa míňajú rýchlo, preto neváhaj s podaním žiadosti a kontaktuj nás ešte dnes.

Na čo si dať pozor?

Pozor na termíny - tie sú naozaj dôležité a aj od nich sa odvíja úspešnosť podania žiadosti!
Všetky dokumenty je potrebné na úrad práce doručiť v stanovenom termíne a žiadosť musí byť na úrade práce podaná najneskôr 15 dní pred termínom začiatku kurzu. Počas doby trvania kurzu sa nesmie stať, že ťa vyradia z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Je to samozrejme možné, musíš však informovať úrad práce a samozrejme aj nás.

Ak si v minulosti podnikal (mal si založenú živnosť alebo s.r.o.), je potrebné na úrade práce doložiť potvrdenia, že nemáš podlžnosti voči Sociálnej poisťovni, zdravotným poisťovniam, Daňovému úradu alebo Inšpektorátu práce.

Sme tu pre teba

Ak máš otázky, napíš nám e-mail na [email protected] alebo nám rovno zavolaj na číslo 0949 428 812. Radi ti pomôžeme vyplniť žiadosť alebo odpovieme na tvoje otázky.

Požiadaj o RE-PAS ešte dnes a už o niekoľko týždňov ti naše kurzy pomôžu zmeniť život!


Twitter

Martina Baumann

Som predovšetkým novinárka, pracovala som napríklad v TASR, v Učiteľských novinách, externe spolupracujem s niekoľkými webmi. Venujem sa rôznym oblastiam - v poslednom čase však najmä vzdelávaniu. Nerozumiem IT, neviem naprogramovať webstránku ani mobilnú aplikáciu, napriek tomu o IT rada a veľa píšem. Všetko o našom predplatnom online kurzov

Novinky

Po našej vianočnej a koncoročnej akcii na predplatné online kurzov sme sa pre veľký úspech rozhodli v tejto akcii pokračovať aj naďalej.  Teraz ti...

Ozoboti v akcii

Novinky

Zalistujme trochu v našich pamätiach a vráťme sa do detských čias, keď mal každý veľké sny. Určite veľa dušičiek túžilo po svojom vlastnom robotovi,...

Redizajn nášho webu Learn2Code.sk

Novinky

Na začiatku sme v Learn2Code poskytovali len klasické prezenčné kurzy vo workshopovej miestnosti s lektorom a študentami. Začiatkom tohto roka pribudol...