Blog

Learn2Code Demo Day

Learn2Code tím - 01.07.2013 - Podujatia

Prvý 3-mesačný kurz Learn2Code sme úspešne ukončili eventom DEMO DAY, ktorý sa konal v piatok 28.6.2013 v Connect-Network v Cvernovke.

Na začiatku programu sme predstavili Learn2Code ako vzdelávací program zameraný na výučbu najmodernejších technológií v oblasti vývoja webu, mobilných aplikácií a designu.

Štefan v krátkosti prezentoval svoju skúsenosť z pohľadu inštruktora a porozprával nám o nových programoch, ktoré pripravujeme:

  • Web Designer (6 týždňov) – je nový kurz zameraný na základné webové technológie HTML/CSS a Javascript. Po prvom kurze chceme dať študentom, ktorí ešte nemajú s webdesignom žiadne skúsenosti viac priestoru si vyskúšať a naučiť sa tvoriť webstránky.
  • Web Developer (12 týždňov) – tento kurz bude zameraný na vývoj webstránok v Ruby a Ruby on Rails. Na základe našich skúseností bude kurz updatovaný o nové kapitoly a zároveň bude pripravených viac zadaní na doma, aby si mohol každý dostatočne všetko precvičiť.

Hneď po Štefanovi sme uvítali na pódiu Petra Paulisa zo spoločnosti min60, ktorý bude hlavným inštruktorom pre náš nový kurz iOS Developer. Peter pripravil koncept, v ktorom od základov budete vyvíjať vlastnú mobilnú aplikáciu. Počas 12 týždňov prejdete všetkými hlavnými vývojárskymi nástrojmi potrebnými na vývoj appky pre iPhone alebo iPad.

Hlavným programom bola prezentácia 5 projektov našich študentov, kde sa predstavili:

  1. TodoWorm – social todo aplikácia, ktorá vás kontroluje či spĺňate svoje stanovené ciele a dokonca vás aj upozorní, keď ste teste pred termínom, či po termíne. (3. miesto)
  2. ŠportovýDenník – aplikácia vytvorená pre deti, ktorým tu môžete vytvoriť športový denník a podporiť ich v športe. (1. miesto)
  3. DeliveriX – online software (SaaS) na riadenie gastroprevádzky vytvorený na základe dlhoročný skúseností majiteľa deliveriX.sk (2. miesto)
  4. PingPong.sk – sociálna sieť pre športovcov (zatiaľ stolný tenis), kde majú možnosť všetci komunikovať a zdieľať dianie vo svojom športe.
  5. Radar – platforma, kde si môžete nájsť živnostníka podľa referencií, lokality, ceny a ďalších kritérií.

Niektoré projekty ešte nie sú úplne dokončené a linky zverejníme neskôr.

Najlepšie 3 projekty vyhodnotila porota v zložení Ivan Kopčík (Websupport), Ivan Debnár () a Vladimír Švač (KPMG). Ďakujeme aj za venovené ceny - Webhosting od spoločnosti Websupport a prezentačné predmety od Heroku.

Na záver sme predstavili Learn2Code víziu, ktorou je pokračovanie vo vzdelávaní a tvorbe nových kurzov. Za týmto účelom chceme zriadiť modernú učebňu s potrebným hardwarom, softwarom, e-learningom a knižnicou a vytvoriť tak pre všetkých študentov vhodné podmienky na vzdelávanie. Tento priestor chceme sprístupniť pre každého a vytvoriť tak priestor, kde sa budú rodiť noví digitálni experti.

Ešte raz ďakujeme všetkým za podporu Learn2Code a účasť na DEMO DAY a tešíme sa na ďalšie kurzy.


Logo facebook

Learn2Code tím

Učíme ľudí dizajnovať, robiť webstránky a programovať. Naše prezenčné kurzy nájdeš vo viacerých mestách na Slovensku a pomocou online kurzov sa môžeš vzdelávať z pohodlia domova.