Blog

Na Profesia days 2017 nájdeš Learn2Code v IT zóne

Martina Baumann - 19.02.2017 - Podujatia

Už o pár dní začína najväčší veľtrh príležitostí na Slovensku, ktorý každoročne organizuje spoločnosť Profesia. Tento rok sa koná už v poradí 8. ročník Profesia days a podujatie trvá dva dni. Event pravidelne navštevuje viac ako 20-tisíc záujemcov o nové pracovné príležitosti. A tak tí, ktorí si prácu hľadajú, prípadne si len chcú rozšíriť svoje obzory, tak majú šancu stretnúť sa priamo so zamestnávateľmi a najväčšími firmami na Slovensku.

Na Profesia Days 2017 ťa čaká Code Arena a IT workshopy

Pýtaš sa – kedy a kde? Ako vždy, tak aj teraz sa veľtrh práce koná v Incheba Expo Bratislava v nasledujúcich dátumoch a časoch:

1. marec 2017 - 10:00 - 20:00

2. marec 2017 - 10:00 - 17:00

Learn2Code si nenechalo ujsť šancu, aby bolo súčasťou tohto významného podujatia.

Podujatie je rozdelené do niekoľkých tematických zón a ako to už býva zvykom – rajom ajťákov je práve ZÓNA IT, v ktorej nájdeš aj nás osobne. Learn2Code je totiž odborným partnerom spomínanej zóny a na tieto dva dni sme si pripravili niekoľko odborných workshopov od našich profi lektorov.

Čo ťa všetko čaká?

Tento rok sme si povedali, že pripravíme nadupaný program, nájdeš nás v CODE ARENA, kde si naši lektori pripravili zaujímavé prednášky. Každý sa môže zapojiť do "IT fightu", kde sa oproti sebe postavia kóderi a rozdajú si to v kódovaní frontendu webstránok.

Čakajú ťa super ceny: 

- MacBook

- iPhone

- jazda Teslou

- predplatné online kurzov Learn2Code

A čo je to tá Code Arena? Je to súťaž vo front-end kódovaní. Dostaneš dizajn (screenshot) a tvojou úlohou je nakódovať ho do čo najvernejšej podoby za 30 minút. Môžeš používať vlastný laptop, vlastný editor kódu a čo je výhodou - môžeš tiež googliť, keď niečo nebudeš vedieť.

Samozrejme, aby to malo šťavu - kód a všetko, čo budú robiť súťažiaci, bude možné vidieť na externých monitoroch otočených smerom k publiku. O tých, ktorí postúpia do finále a celkovo o víťazovi, rozhodujú prítomní diváci. Víťaz získa parádne ceny od Profesie a Learn2Code.

Podobná atmosféra ťa čaká v Code Arene

Ako sa do Code Areny dostať? Jednoducho, stačí sa prihlásiť TU.  

Code Arena začína v stredu 1. marca o 16:00 hod a vo štvrtok 2. marca o 13:00 hod. Akciu bude moderovať náš skvelý a obľúbený Roman Yablko Hraška.

A čo dodať na záver? Azda už len toľko, že sa všetci vidíme na Profesia days 2017!

Learn2Code Workshopy

streda 1. marca2017

Identita - Vizuálna podoba značky (Ado Juráček, streda 1. marec od 11:00 do 11:45)

Tvorba videa a videoanimácií (Jakub Ovesny, streda 1. marec od 13:00 do 13:45)

Ako (ne)urobiť úspešnú webstránku? (Ernest Sawyer, streda 1. marec od 15:00 do 15:45)

Na workshopy sa registruj na https://goo.gl/forms/2xrXh53BoQ50VrOa2

štvrtok 2. marca 2017

Identita - Vizuálna podoba značky (Ado Juráček, štvrtok 2. marec od 11:00 do 11:45)

Ako začať s vývojom mobilných iOS aplikácií? (Peter Augustín, štvrtok 2. marec od 13:00 do 13:45)

Na workshopy sa registruj na https://goo.gl/forms/2xrXh53BoQ50VrOa2

Takto to vyzeralo na našich Profesia days workshopoch v roku 2016

Tešíme sa na tvoju účasť v Code Arene a na našich workshopoch. Nenechaj si ujsť príležitosť stretnúť našich lektorov, zasúťažiť si v Code Arena a vypočuť si zaujímavé prednášky od našich lektorov. 


Twitter

Martina Baumann

Som predovšetkým novinárka, pracovala som napríklad v TASR, v Učiteľských novinách, externe spolupracujem s niekoľkými webmi. Venujem sa rôznym oblastiam - v poslednom čase však najmä vzdelávaniu. Nerozumiem IT, neviem naprogramovať webstránku ani mobilnú aplikáciu, napriek tomu o IT rada a veľa píšem. Summer Code Camp v plnom prúde!

Podujatia

Pri samotnom názve "Code Camp" vám možno prebleskne hlavou myšlienka nesúca sa ruka v ruke so spomienkou z detstva a jemným pohoršením sa nad tým, ako...

Viac ako 40 žien sa učilo programovať na Rails Girls Bratislava

Podujatia

Viac ako 40 žien na jednom mieste, ktoré sa chcú učiť programovať. Máte pocit, že je to utópia? :) Nie! Skutočnosť, ktorá sa už po štvrtýkrát odohrala...

Scratch workshop pre učiteľov II.

Podujatia

Learn2Code spustilo začiatkom tohto školského roka viacero programátorských krúžkov pre deti od 8-12 rokov. Naším cieľom je rozšíriť krúžky priamo na...