Blog

Pripravované online kurzy - 3. štvrťrok 2018

Learn2Code tím - 24.06.2018 - Novinky

Stále makáme na príprave nových online kurzov a pokiaľ ťa zaujíma, ktoré kurzy v najbližších týždňoch a mesiacoch zverejníme, čítaj ďalej.

Flask - Python mikroframework

Ako prvý pán na holenie tu je minimalistický a jednoduchý webový Python framework Flask. Všetky znalosti, ktoré sa naučíš v tomto kurze, vieš neskôr aplikovať aj na iné frameworky. V kurze sa naučíš vyrobiť plnohodnotnú webovú aplikáciu so všetkými jej súčasťami vo Flasku. Porozumieš architektúre webovej aplikácie, budeš vedieť používať databázy, formulár, vyrobíš si prihlasovanie na stránku, použiješ pekný CSS framework a na konci nahodíš svoju aplikáciu na Linux server, Heroku alebo Docker. Malá koštovka a teaser ku kurzu:


Android Developer

Na tento kurz čakáte už dlhšie a dobrou správou je, že už naozaj čoskoro (určite ešte v júli) bude kurz k dispozícii. Programovať mobilné aplikácie pre operačný systém Android sa naučíš práve v tomto kurze. Budeme používať Javu a využijeme vývojárske prostredie od Googlu Android Studio, ktoré beží na platforme Intellij IDEA. V kurze vyrobíš vzorové Android aplikácie, ktoré sa naučíš aj publikovať do obchodu Google Play. 

Týmto jedným začiatočníckym Android kurzom neskončíme a už teraz pripravujeme kurz Android programovania pre pokročilých.

 

Linux pre začiatočníkov

Mnohí ste nám písali, nech rozšírime ponuku kurzov aj o Linux a servery. A tak sme sa rozhodli vaše želanie splniť a máme pre vás nachystané dva nové kurzy. Prvým z nich je Linux pre začiatočníkov. Pokiaľ máš ambíciu stať sa Linux administrátorom, týmto kurzom by si mal určite začať. Budeš vedieť robiť s VirtualBoxom, s Linux Desktopom, naučíš sa terminálové príkazy a pohybovať v Linuxe.

Servery pre začiatočníkov

Druhým z kurzov z úplne iného súdka, ako sme mali doteraz, je online kury Servery pre začiatočníkov. V kurze začneš inštaláciou Linuxového servera, neskôr to bude Lamp server a webserver. Pozrieme sa na zúbok aj mailserveru, SSL certifikátom, cloudu a zálohovaniu. Na záver sa povenujeme skriptovaniu a OnlyOfficu. Máš sa na čo tešiť :)


InDesign

Pre všetkých, ktorí chcú vedieť zalamovať texty a vytvárať publikácie ako napr. časopisy, noviny, brožúry alebo prospekty určené pre tlač, pripravujeme online kury Adobe InDesign. Okrem zaužívaných postupov pri sadzbe jednotlivých dokumentov sa naučíš a porozumieš základným typografickým pravidlám a na profesionálnej úrovni zvládneš spracovať grafické návrhy až po export pre tlač.


Testovanie - Cucumber

Ďalší parádny kurz od Furbyho. Po kurzoch Testovanie webu I. - Selenium a Selenium Advanced - Java si pre vás nachystal kurz o testovaní s použitím nástroja Cucumber, ktorý aplikuje BDD (behavior-driven development), čiže popísanie testov jednoduchšie a zrozumiteľnejšie. Okrem toho sa v kurze bude venovať aj regulárnym výrazom a Jave. Opäť to bude jeden kvalitný online kurz od Martina.

Microsoft Access

Access je databázový nástroj, vďaka ktorému vieš vytvoriť rozmanité databázy, ku ktorým môže pristupovať aj viac užívateľov súčasne. V kurze sa naučíš robiť databázy, ale aj vyhľadávať v nich s pomocou SQL.

Data Science

Data Science je nový trend v spravovaní dát, ktorý vznikol ako reakcia na obrovské množstvo dát, ktoré máme v súčasnosti k dispozícii. Tieto dáta môžu ukrývať veľmi cenné informácie, ktoré je však nutné získať vhodnou analýzou. A práve vo veľkom module zameranom na Data Science sa naučíš, ako tieto cenné informácie vydolovať. Čo všetko sa tomto bloku zameranom na Data Science naučíš? 

Programovať v jazyku R a používať ho na získavanie informácií z veľkých datasetov. Ďalej to bude jazyk Python a jeho použitie v Data Science. Na vizualizáciu dát použijeme Tableau a s veľkou pravdepodobnosťou spracujeme aj horúcu novinku v Data Science - programovací jazyk Julia. Ten je veľmi rýchly a určený predovšetkým pre vedecké výpočty, numerickú matematiku či štatistiku. Na tieto Data Science kurzy sa môžeš už teraz veľmi tešiť.


Na ktorý z kurzov sa najviac tešíš a ktoré kurzy ti ešte na Learn2Code chýbajú? Napíš nám to do komentára :)Logo facebook

Learn2Code tím

Učíme ľudí dizajnovať, robiť webstránky a programovať. Naše prezenčné kurzy nájdeš vo viacerých mestách na Slovensku a pomocou online kurzov sa môžeš vzdelávať z pohodlia domova.


Pripravované online kurzy - 1. štvrťrok 2018

Novinky

Aj v roku 2018 sa môžeš tešiť na poriadnu porciu nových online kurzov. Programovanie, grafika aj online marketing. Čo všetky sme si pre teba pripravili...

Čo by si mal vedieť o Predplatnom online kurzov na rok 2018

Novinky

Predplatné Learn2Code online kurzov sme tento roku trochu upravil a máš možnosť si ho objednať alebo predĺžiť za výhodných podmienok. Veď čítaj ďalej....

Staň sa affiliate partnerom Learn2Code

Novinky

Learn2Code sa vzdelávaniu digitálnych zručností venuje už pár rokov a ide o naozaj etablovaný projekt. Neustále produkujeme nové online alebo prezenčné...