Blog

Summer Code Camp 2017 privítal prvých programátorov

Martina Baumann - 19.07.2017 - Podujatia

Prvý letný tábor pre našich malých programátorov máme za sebou. Decká mali počas piatich dní možnosť naučiť sa niečo viac o programovaní a dokonca sa pokúsili naprogramovať aj svoju prvú hru, zahrali sa s Ozobotom a dozvedeli sa veľa nových vecí zo sveta informačných technológií.

V bratislavskom Poluse sa spolu stretlo 21 detí, na ktoré čakali dvaja naši lektori - Ľubo a Dominik. Prvý turnus sa konal v termíne 10. - 14. júla 2017. A čo všetko sa počas týchto dní naučili?  Deti si prešli jednotlivé oblasti ako:

  • základy dizajnu hier
  • základy tvorby 2D hry v jazyku Scratch
  • úvod do základov programovania ako postupnosť príkazov, udalosti, cyklus, vetvenie alebo premenné
  • naprogramovanie zložitejšej funkcionality v jazyku Scratch (vnímanie iných postáv)
  • vytvoriť pre hru rôzne animácie, zvuk alebo skóre
  • vytvoriť jednoduchú hru akú nájdete napríklad aj na internete


Interaktívna vzdelávacia hra nesmela chýbať!

Deti vyskúšali aj našu vzdelávaciu hru Galaxy Codr, ktorú sme spustili začiatkom tohto roka a prešli si prvú planétu.


Certifikát o úspešnom absolvovaní

A že v našom tábore ide aj o vážne veci, svedčí napríklad aj takýto certifikát, ktoré deti dostali.


Deti pracovali aj v jednotlivých skupinkách, aby sa vedeli sústrediť.


Náš lektor Ľubo mal pripravené aj pútavé prezentácie.

 

Oddychový kútik

Vieme, že decká musia aj zrelaxovať a oddýchnuť si a na to bola určená aj naša XBOX zóna, kde si mohli zahrať nejakú tú hru po dobrom obede.


Okrem programovania vnútri deti zašli aj von!

Už tradične však náš denný tábor ponúka rôzne aktivity, ktoré môže deti vyskúšať. A tak, aby deti nesedeli len za počítačom, vymysleli sme im nevšedný program. A decká našu snahu ocenili. Tento rok sme veľmi rozmýšľali nad tým, kam by sme sa spoločne vybrali. Nakoniec sme sa rozhodli a dnes už vieme, že to bolo správne rozhodnutie. 

Veda a zábava

Počuli ste už o mieste, kde sa zábava prelína s učením? Jedno takéto centrum máme aj my v Bratislave. Volá sa Aurelium a je to zážitkové centrum vedy,  kde sa stretáva zábava a učenie v duchu hesla Jána Amosa Komenského „Škola hrou“, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. Centrum vedy používa neformálne metódy, prvky hry a vzdelávania. 


Nechýbal šport

Vieme, že pohyb je dôležitý a o to viac, ak sedíme dlhšie za počítačom. Preto sme s deťmi vybehli aj za športom a nemuseli sme ísť vôbec ďaleko.  Poznáte Futbox? Že nie? My túto zábavku poznáme veľmi dobre. Je to netradičná forma zábavy a aktívneho odpočinku, pričom všetko ide ruka v ruke s vášňou, súťaživosťou a zábavou na minimálnom priestore pre futbal.

Posledné voľné miesta - prihláste dieťa už dnes!

Ak sa vám páči idea našich letných táborov, máte ešte poslednú šancu prihlásiť vaše dieťa na dva augustové termíny. Máme zopár miest voľných v nasledujúcich termínoch:

7.-11. august - prihláška TU.

21.-25. august - prihláška TU.

Páčil sa ti tento článok? Venuj mu 👍  Ak máš na nás nejakú otázku, napíš ju dole do komentára 👇  


Twitter

Martina Baumann

Som predovšetkým novinárka, pracovala som napríklad v TASR, v Učiteľských novinách, externe spolupracujem s niekoľkými webmi. Venujem sa rôznym oblastiam - v poslednom čase však najmä vzdelávaniu. Nerozumiem IT, neviem naprogramovať webstránku ani mobilnú aplikáciu, napriek tomu o IT rada a veľa píšem. Ako zabaviť deti počas letných prázdnin

Podujatia

Každý rodič veľmi dobre pozná situáciu, keď začnú prázdniny a zrazu nevie, ako zabezpečiť aktivity pre svoje dieťa, deti. Asi najhoršia situácia...

Prvý meetup alebo dôvod, prečo si s nami posedieť pri pive

Podujatia

Tento rok sme si dali záväzok, že budeme prinášať pravidelný meetup alebo po slovensky neformálne  a najmä príjemné stretnutie nás a vás - účastníkov...

Súťaž v ringu: Boxerské rukavice nahradili počítače

Podujatia

Tohtoročné Profesia days máme úspešne za nami a teraz máš šancu si pozrieť, ako to v bratislavskej Inchebe vyzeralo v našom IT stánku a taktiež, ako si...