Cena

Dohodou

Miesto konania

V priestoroch zákazníka

Dĺžka školenia

2 dni

Popis kurzu

Na kurze AngularJS sa naučíte vytvárať moderné webové aplikácie s logikou, ktorá sa vykonáva v klientskom prehliadači, tzv. single-page-applications (SPA). Dozviete sa rozdiel mezdi SPA a klasickými webovými aplikáciami a spôsob, ako sa SPA vytváraju s pomocou frameworku AngularJS.

Čo sa naučím?

Počas školenia vytvoríme ukážkovú SPA s UI optimalizovaným pre mobilné zariadenia - užitočnú webaplikáciu, vhodnú pre každodenné používanie vo vašom mobilnom prehliadači.
Naučíte sa techniky, ktoré vám umožnia vytváranie komplexných SPA tak, aby boli dobre udržiavateľné a rozšíriteľné. K tomuto nám pomôže tzv. devstack - súbor nástrojov na podporu vývoja projektu. Ako frontend webdeveloperi sa vžijete do role tímového hráča, ktorý používa REST API vo svojej SPA. Naučíme vás, ako si vytvorit “fake REST API” v momente, keď skutočné API ešte nie je pripravené.
Prejdeme si techniky testovania webaplikácií v AngularJS - unit a e2e testovanie. Rýchle unit testy zabezpečia kvalitu najnižších komponentov vášho projektu. e2e testy doslova preklikajú hotový produkt na vybraných prehliadačoch a overia high-level funckionalitu projektu.

Čo budem vedieť vytvoriť?

Na konci kurzu budete vedieť vytvoriť komplexnú single-page-application v rozsahu tisícok riadkov kódu. Budete vedieť ako projekt rozdeliť na malé, samostatné testovateľné celky. Naučíte sa vybudovať vlastný devstack, pomocou ktorého budete efektívne vyvíjať projekt a vytvárať optimalizované buildy pre produkčné prostredie.

Prečo ísť na tento kurz?

Technika SPA sa dostáva čoraz viac do popredia - mnoho veľkých portálov (Facebook, Twitter, Gmail) sú SPA. AngularJS je nový koncept developmentu webaplikácií. Framework je doslova extrémne populárny pre jeho priamočiarosť pri tvorbe SPA, silnú podporu od tvorcov (Google) i komunity a výbornú testovateľnosť. Nepremeškajte príležitosť byť pri tom, keď sa zmenil web.

Minimálne požiadavky

software:
  • vlastný notebook s editorom kódu - odporúčame Sublime Text 3
  • webový prehliadač Chrome beta alebo Chrome Canary
  • fungujúce prostredie Node.js pre vývoj pokročilého “devstacku”
  • ideálne by návštevník školenia mal vlastniť počítač s unixovým operačným systémom (Linux, Mac OS X)
znalosti:
  • znalosť HTML5/CSS3, Javascriptu a jQuery
  • chápanie princípov fungovania protokolu HTTP
  • znalosť práce v unix konzole

Inštruktor kurzu

Miroslav Beka

Miroslav Beka

Python