PostgreSQL a Optimalizácia databáz

Späť na školenia

Cena

Dohodou

Miesto konania

V priestoroch zákazníka

Dĺžka školenia

1 deň

Popis kurzu:

V kurze sa naučíte ako optimalizovať výkon relačných databáz, ktoré by nemali chýbať žiadnemu vývojárovi. Dozviete sa informácie o indexovaní, rôznych typoch vyhodnocovania SQL dopytov a ich výkonové charakteristiky. Povieme si aj o rôznych vzoroch a antivzoroch pri návrhu databázových modelov. Ukážeme si výhody a pokročilú funkcionalitu PostgreSQL.

Čo sa naučím:

Naučíte sa ako identifikovať a reagovať na problémy s výkonom v relačných databázach, ako vhodne využívať indexy na optimalizáciu vykonávania SQL dopytov a aké sú výhody a nevýhody rôznych prístupov.

Čo budem vedieť vytvoriť?

V praktickej časti si ukážeme na príkladoch rôzne správanie SQL dopytov pre rôzne typy dát, rôzne typy indexovania ako aj rôzne typy konštrukcie ekvivalentných SQL dopytov.

Prečo ísť na tento kurz?

Optimalizáciu vykonávania SQL dopytov by mal mať v malíčku každý vývojár. PostgreSQL sa stáva dominantným hráčom na poli open-source relačných databáz, pre svoje pokročilú funkcionalitu ako čiastočné indexy, GIN/GiST indexy, fulltextové a geo vyhľadávanie a podporu neštruktúrovaných dát.

Minimálne požiadavky:

  • vlastný notebook, základná znalosť písania SQL dopytov

Inštruktor kurzu

Jano Suchal

Jano Suchal

Databázy