#STEMKindloteka
webináre o programovaní pre deti ZDARMA

Kindloteka logo
Boys

STEMKindloteka After Party

Štvrtok 02. Júl 2020 15:00

Dáme si nejaké kvízy, odprezentuje sa zopár Scratchových hier a ukážeme si ešte pár Scratch vychytávok.

Webinár č. 20: Hráme sa s políčkami

Pondelok 29. Jún 2020 15:00

Od zajtra máš prázdniny, ale dnes ešte zabojuj a naprogramuj si s nami hru s políčkami. Ako sa kreslí šachovnica? Ako sa vytvára štvorčekový svet?

Webinár č. 19: Obrana hradu II.

Štvrtok 25. Jún 2020 15:00

Finishujeme :) Pokračujeme na hre, kde bránime svoj hrad. Budeme strieľať na prichádzajúce potvorky. Žiadna nemôže prejsť.

Webinár č. 18: Obrana hradu I.

Pondelok 22. Jún 2020 15:00

Ide do tuhého. Je načase na to dupnúť. Naprogramujeme si hru, kde budeme brániť svoj hrad. Budeme strieľať na prichádzajúce potvorky. Žiadna nemôže prejsť.

Webinár č. 17: Duel

Štvrtok 18. Jún 2020 15:00

Priprav sa! Rozdáte si to s kamarátom 1v1 v prostredí Scratch. Kto asi zvíťazí?

Webinár č. 16: Flappy Bird II. a Duel

Pondelok 15. Jún 2020 15:00

Dokončíme si pre hru Flappy Bird: objavovanie a zbieranie mincí. Začneme nový projekt Duel. Pripravíme plochu pre 2 hráčov. Naučíme ich strieľať.

Webinár č. 15: Flappy Bird I.

Štvrtok 11. Jún 2020 15:00

Túto hru určite poznáš. Je to stará dobrá klasika Flappy Bird, ktorú si hrával na mobiloch. A teraz si ju naprogramujeme v prostredí Scratch. Máš sa na čo tešiť.

Webinár č. 14: Cross Road II.

Pondelok 08. Jún 2020 15:00

Dokončíme hru Cross Road. Naprogramujeme: autá aj na ostatné prúdy, zvyšovanie náročnosti hry podla levelu a životy. Na záver si ukážeme bonus a to zvieratko, ktoré sprevádza hráča.😎

Webinár č. 13: Cross Road I.

Štvrtok 04. Jún 2020 15:00

Postavička prechádza cez cestu na druhý breh. Ovládame ju myšou. Po ceste jazdia autá. Pri programovaní použijeme pohyb pomocou súradníc.

Webinár č. 12: Animovaný film II.

Pondelok 01. Jún 2020 15:00

Poriadne oslávime Deň detí tvorbou animovaných filmov v prostredí Scratch. Vyberiete si postavy z mojej zbierky. Navrhnete dej a texty, čo budú hovoriť. Nakoniec to dokopy naprogramujeme 😊 🎉

Webinár č. 11: Bludisko III. a Animovaný film

Štvrtok 28. Máj 2020 15:00

Dokončíme si bludisko. Vytvoríme si animovaný film alebo komiks. Bude to zábava. Všetko si naprogramujeme v prostredí Scratch.

Webinár č. 10: Bludisko II.

Pondelok 25. Máj 2020 15:00

Pustíme sa do plnohodnotnej hry v bludisku. Naprogramujeme hráča, jedlo, nepriateľov a čas. Bude priestor aj na vaše nápady.

Webinár č. 9: Bludisko I.

Štvrtok 21. Máj 2020 15:00

Naprogramujeme si zopár zaujímavých projektov, kde budú v bludiskách pobehovať vtipné postavičky. Ukážeme si aj okrúhle bludisko.

Webinár č. 8: Bludisko úvod

Pondelok 18. Máj 2020 15:00

Vysvetlíme si, ako nakresliť bludisko. Naprogramujeme pohyb postavičky a odrážanie od stien. Ukážeme si zaujímavý projekt, v ktorom bludisko použijeme.

Webinár č. 7: Jurské fosílie II.

Štvrtok 14. Máj 2020 15:00

Do hry pribudnú nebezpečné dinosaury. Pozor aby ťa nezjedli! Naprogramujeme koniec hry.

Webinár č. 6: Jurské fosílie I.

Pondelok 11. Máj 2020 15:00

Pripravíme si jurský svet. Naprogramujeme postavičku pacmana, ktorý bude zbierať fosílie. Hru budeme spúšťať tlačidlom štart.

Webinár č. 5: Nájdi strašidlá III.

Štvrtok 07. Máj 2020 15:00

Dokončíme projekt. Doladíme mechaniku strašidiel. Dokonca si budeme značiť, ktoré sme už našli. Dokážeš ich nájsť všetky?

Webinár č. 4: Nájdi strašidlá II.

Pondelok 04. Máj 2020 15:00

Do temného lesa pridáme strašidlá. Naučíme ich sa skrývať, tak aby sme ich mohli nájsť iba so zapnutou baterkou.

Webinár č. 3: Nájdi strašidlá I.

Štvrtok 30. Apríl 2020 15:00

Na základe otázok z QaA si ukážeme mechaniku odrážania objektov od stien. Naprogramujeme jednoduchý projekt s písmenkami: Ahoj. Pustíme sa do jednoduchej hry: Nájdi strašidlá. Budeme programovať nevšednú mechaniku svietenia baterkou do tmy.

Webinár č. 2: Úvodné programy II.

Pondelok 27. Apríl 2020 15:00

Úvod do prostredia Scratch. Budeme pokračovať v programovaní zaujímavých jednoduchých projektov ako: Fidget spinners, Sieťový tunel a Žiara.

Webinár č. 1: Úvodné programy

Štvrtok 23. Apríl 2020 15:00

Predstavíme webináre. Zoznámime sa s prostredím Scratch. Pre začiatočníkom ukážeme, ako sa v prostredí programuje. Naprogramujeme si jednoduché projekty na úvod: Emote snake, Oheň, Ohnivé kúzlo.

Nová situácia, keď sú deti doma a nechodia do školy, si vyžaduje nové riešenia. A tak sme spojili sily so spoločnosťou Amazon a pripravili pre vás programátorské online webináre pre deti vo veku od 10 rokov #STEMKindloteka.

Webináre sa konajú 2-krát do týždňa vždy v pondelok a štvrtok v čase od 15:00. Jeden webinár trvá 75 minút, z čoho 60 minút je výučba novej programátorskej témy a 15 minút je priestor vyhradený na otázky od detí. Webináre sú úplne zdarma a konajú sa až do konca júna 2020.

Počas webinárov budeme programovať rôzne hry, napríklad Pacman, Flappy Bird, Obrana hradu či tanková bitka. Budeme programovať v Scratchi a pokiaľ sa dohodneme, aj v iných jazykoch, napríklad v JavaScripte.

Okrem webinárov máš do konca júna k dispozícii zadarmo aj naše programátorské online kurzy pre deti, prihlás sa do ktoréhokoľvek z nich.

#Amazon #Learn2Code #STEMKindloteka #STEMprokazdeho #AmazonPomaha

Kindloteka logo

Často kladené otázky

Ako prebieha webinár?

Je potrebné sa zaregistrovať ako účastník a následne obdržíš prihlasovacie údaje. Webináre sú vysielané naživo cez aplikáciu zoom.us. Pre sledovanie webinára je potrebné ísť na stránku zoom.us, vpravo hore kliknúť na JOIN A MEETING a zadať prihlasovacie údaje, ktoré od nás obdržíš emailom.

Ako dostanem materiály a záznam z webinára?

Počas prvých 60 minút lektor vysvetľuje učivo, ktoré má pripravené na daný deň. Počas týchto úvodných 60 minút máš možnosť pýtať sa cez chat (Q&A) otázky, pokiaľ niečomu nerozumieš. Otázku však napíš len jeden krát, nespamuj a správaj sa slušne. Lektor priebežne na tieto otázky odpovedá.

Záverečných 15 minút je určených len na otázky a odpovede, lektor môže povoliť aj slovné otázky účastníkom webinára.

Ako dostanem materiály a záznam z webinára?

Všetky materiály, s ktorými pracoval lektor a tiež videozáznam od nás obdržíš emailom po skončení webinára. Budeš tak mať možnosť vyskúšať si všetko, čo lektor vyučoval.

Čo keď sa neviem prihlásiť na webinár?

Pokiaľ sa nevieš prihlásiť na webinár, vždy ho vysielame naživo na našom YouTube kanáli.

V čom mám programovať na webinári?

Na webinári programujeme v prostredí Scratch. Toto prostredie je dostupné online cez tvoj internetový prehliadač na stránke https://scratch.mit.edu/. Vieš si však stiahnuť aj verziu Scratch do počítača odtiaľto.

Zásady správania sa

Keď sa zúčastníte na webinári, súhlasíte s dodržiavaním nášho kódexu správania sa:

  • vzájomne sa rešpektujeme,
  • sme k sebe zdvorilí,
  • neurážame iných, nesprávame sa negatívne,
  • v chate a Q&A sekcii nespamujeme, nepíšeme nadávky a nevysmievame sa iným.

Ak porušíte pravdilá správania sa, môžete byť z webinára vyhodení.