O nás

V Learn2Code učíme ľudí designovať a programovať moderné webstránky a mobilné aplikácie. Learn2Code vzniklo ako reakcia na nedostatok technicky vzdelaných ľudí a zároveň veľmi obmedzené možnosti, ako sa v tejto oblasti dovzdelať.

Cieľom Learn2Code je naučiť budúcich internetových podnikateľov alebo zamestnancov samostatne vytvoriť prototyp svojho nápadu, bližšie porozumieť technologickej oblasti a zvýšiť tak ich schopnosť uplatniť sa na trhu.

Naše kurzy sú vedené prezenčnou formou v mestách Bratislava, Trnava, Žilina, Banská Bystrica a Košice pod dohľadom skúseného inštruktora v rozsahu niekoľko týždňov, čo dáva študentom dostatok času na pochopenie učiva a jeho precvičenie na praktických príkladoch. V rámci každého kurzu študent tvorí záverečný projekt. Zároveň ponúkame aj kvalitne spracované online kurzy, ktorých sa môže zúčastniť ktokoľvek bez ohľadnu na lokalitu, v ktorej býva.

Naši lektori patria k najlepším vo svojom obore, prinášajú dlhoročné skúsenosti a vedomosti, ktoré odovzdávajú študentom na kurzoch.

Zameriavame sa na tieto hlavné témy:
  1. Design – design predáva a na naších kurzoch sa naučíš krok za krokom ako sa tvorí moderná značka, od tvorby loga, propagačných materiálov až po design modernej webovej stránky. Porozumieš tomu, ako pracovať s farbami, typografiou a ako pripravíš výstupy pre tlač alebo pre programátora.
  2. Tvorba webstránok – dnes je webová stránka neoddeliteľnou súčasťou každého podnikania, či už ide o jednoduchú prezentáciu alebo o dynamický web ako napr. eshop, CMS systém a pod. Naučíš sa tvoriť moderné weby optimalizované pre mobilné zariadenia ako aj dynamické webstránky, prepojené s databázou.
  3. Tvorba mobilných aplikácií – naučíš sa programovať mobilné aplikácie v jazyku Swift, vrátane čoho vytvoríš a publikuješ svoju prvú mobilnú aplikáciu na App Store. Pokiaľ máš záujem o tvorbu mobilných aplikácií pre platformu Android, tak čoskoro prinesieme kurz aj z tejto oblasti.

Do budúcnoti pripravujeme rôzne ďalšie témy v oblasti digitálnych zručností, ktoré pomôžu naším študentom na ceste k úspechu.

Vďaka spolupráci s úspešnými IT firmami ako napr. Eset, Profesia, Azet, Websupport, Martinus a iné, prepájame študentov so zaujímavými pracovnými ponukami a realizujeme rôzne aktivity na podporu vzdelávania.

Výučba digitálnych zručností dlhodobo chýba na naších školách, a preto sme sa rozhodli realizovať projekt Webrebel do škôl, v ktorom sme sprístupnili 1. kompletný online kurz webdesignu (www.webrebel.sk) stredným skolám. Projekt má dosah na viac ako 150 tisíc študentov na približne 700 stredných školách.

Pravidelne organizujeme medzinárodný bezplatný programátorský workshop pre dievčatá Rails Girls, sme ambasádorom iniciatívy EU Code Week na Slovensku a ďalších aktivít ako napr. Hour of Code, Scratch Day a iné.